English (United Kingdom)Čeština (Česká republika)

LightSheer

 • LIGHTSHEER – trvalá laserová depilace

  Trápí Vás nežádoucí ochlupení a chtěli byste s tím něco udělat?

  Ošetříme Vás laserovým přístrojem Lighsheer, zbavíme Vás chloupků bezbolestně a opravdu natrvalo.

  Vlastní zákrok je jednoduchý. Pohodlně se uložíte, vyškolená pracovnice vám nasadí speciální ochranné brýle. Po nanesení čirého gelu Vám bude určená lokalita ošetřena kontaktní aplikační koncovkou, která je chlazena (+4oC), takže poskytuje částečnou anestezii a snižuje šíření teploty v pokožce bohaté na pigment (díky tomu lze laser použít i u jedinců s přirozeně tmavší pletí). Trvání laserového pulsu je přesně tak dlouhé, aby byla vlasová cibulka zničena a zároveň nedošlo k poškození okolní tkáně. Ošetření se musí opakovat 4-6x, s časovým odstupem 4 týdnů až několika měsíců. Záleží na hustotě chloupků a ošetřované lokalitě. Postupně další a další chloupky se dostávají do aktivní růstové fáze, ve které obsahují nejvíce pigmentu, a kdy je možné je efektivně odstraňovat. Chloupky se nesmí minimálně 6 týdnů před ošetřením vytrhávat pinzetou ani depilovat strojkem nebo voskem. Je potřeba, aby vlasová cibulka byla plně zregenerovaná a laserový paprsek mohl proniknout až k ní. Doporučuje se pouze holení, stříhání nebo použití depilačního krému.

  Proč se nedají všechny chloupky zničit při jednom ošetření?
  Chloupky na těle procházejí různými stádii růstu. Laser je schopen zničit pouze chloupky v růstové (anagenní) fázi, kdy je v cibulce chlupu obsažen pigment. Postupně se další a další chloupky dostávají do této aktivní fáze. Z toho vyplývá, že se ošetření musí opakovat (cca 4 x).

  Mám světlé chloupky, mohu se nechat ošetřit?
  Základním předpokladem jsou tmavé chloupky. Pigment, který je obsažen v jejich cibulkách reaguje s laserovým paprskem, cibulka se přehřívá a je zničena. Světlé, šedé a rusé chloupky jsou tedy laseru rezistentní a nedají se odstranit.

  Co je potřeba udělat před laserovou epilací?
  Chloupky se nesmí minimálně 6 týdnů před ošetřením vytrhávat pinzetou ani depilovat strojkem nebo voskem. Doporučuje se pouze holení, stříhání nebo použití depilačního krému. Optimální stav před ošetřením je co nejméně opálená kůže, je tedy vhodné 1 měsíc předem vynechat návštěvu solária a při pobytu na slunci používat ochranný krém s vysokým UV filtrem. Před vlastní ošetřením je potřeba určenou lokalitu oholit dohladka. Před epilací podpaží není vhodné použít tuhý deodorant, s ošetřovaných ploch na obličeji odstraňte make-up.

  Proč nesmím před ošetřením laserem chloupky vytrhávat?
  Při vytržení pinzetou nebo při strhnutí voskem se cibulka mírně naruší. Pro dobrý efekt je ale potřeba, aby vlasová cibulka byla plně zregenerovaná a laserový paprsek mohl proniknout až k ní.

  Bolí laserová epilace?
  Citlivost při zákroku je velmi individuální. Záleží na prahu bolestivosti, množství chloupků a ošetřovaném místě. Obecně je při ošetření vnímáno jako zatáhnutí nebo píchnutí, které je podobné pocitům při vytržení chloupku pinzetou nebo při strhnutí voskem.

  Jak zákrok probíhá?
  Vlastní zákrok je jednoduchý. Pohodlně se uložíte, vyškolená pracovnice vám nasadí speciální ochranné brýle. Po nanesení čirého gelu Vám bude určená lokalita ošetřena kontaktní aplikační koncovkou, která je chlazena (+4oC), takže poskytuje částečnou anestezii a snižuje šíření teploty v pokožce bohaté na pigment (díky tomu lze laser použít i u jedinců s přirozeně tmavší pletí). Trvání laserového pulsu je přesně tak dlouhé, aby byla vlasová cibulka zničena a zároveň nedošlo k poškození okolní tkáně.

  Jak dlouho bude zákrok trvat?
  Doba se liší podle ošetřovaného místa. Např. ošetření oblasti nad horním rtem nebo brady trvá několik minut, velké plochy jako např. celé dolní končetiny nebo záda až několik hodin.

  Za jak dlouho mám přijít na další ošetření?
  Ošetření se opakuje s časovým odstupem 4 týdnů až několika měsíců. Záleží na hustotě chloupků a ošetřované lokalitě. Například oblasti na obličeji ošetřujeme za 4 – 6 týdnů, oblast podpaží a třísel za 2-3 měsíce, dolní končetiny za 3-6 měsíců.

  Jak bude kůže po ošetření vypadat?
  Normální reakcí po zákroku je začervenalá, někdy až mírně zduřelá kůže. Tento stav po několika hodinách vymizí. Na ošetřovanou oblast aplikujeme prostředky s panthenolem nebo s aloe vera, které podrážděnou kůži ochladí a zregenerují. Několik dnů bude trvat, než zbytky chloupků odpadnou.

  Můžu mezi jednotlivými ošetřeními chloupky holit?
  Ano můžete, není vhodné je vytrhávat pinzetou nebo depilovat voskem.

  Mám zrovna opar, je vhodné provádět ošetření oblasti nad horním rtem?
  V tomto případě je lepší se objednat až po úplném zhojení oparu.